3-29.08.21 „Oldskulowe gry wideo”

3-29.08.21 „Oldskulowe gry wideo”

W Muzeum Zabawek i Zabawy od 3 do 29 sierpnia 2021 będą prezentowane dawne komputery i gry wideo. Interaktywna wystawa umożliwi przypomnienie dawnych komputerów i konsoli, sprawdzenie ich możliwości oraz przetestowanie popularnych kiedyś gier.

 

Produkty Atari, Commodore, NES czy SNES, Sega Mega Driver lub Pong w czasach kiedy pojawiły się na rynku były cudami techniki, wzbudzały zachwyt i pożądane przez graczy na całym świecie.
 
Goście wystawy będą mogli zagrać na kilku interaktywnych stanowiskach w Mario, Prince of Persia, Worms, Arkanoid i wiele innych.
 
Ekspozycja gier dostępna w godzinach 9:00-17:00 od wtorku do niedzieli. Wstęp na wystawę w cenie 5 zł. od osoby.
 
Wydarzenie odbędzie się dzięki współpracy Muzeum Zabawek i Zabawy z Fundacją Promocji Retroinformatyki „Dawne Komputery i Gry”, która tak pisze o swojej działalności:
 
„Od 2010 roku Fundacja pomaga w uruchamianiu nostalgicznych wspomnień związanych z komputerami i grami sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat. Od samego początku staramy się możliwie wiernie odtworzyć klimat informatyki dawnych lat – nie lubiąc kompromisów nadal używamy telewizorów CRT i gramy na oryginalnym sprzęcie. Z ogromną przyjemnością pokazujemy nasze zbiory na targach, konferencjach i innych wydarzeniach.”

Wtorek - Niedziela 9:00 - 17:00
Poniedziałek: nieczynne

bilet normalny – 22 zł bilet ulgowy – 11 zł (obejmuje: uczniów, studentów, doktorantów, nauczycieli, emerytów i rencistów)

Kielce ul. Pl. Wolności 2
25-367