Etnograficzna Majówka w Muzeum 1 i 3 maja 2022 r.

Etnograficzna Majówka w Muzeum 1 i 3 maja 2022 r.

1.03. i 3.03. czyli w niedzielę i wtorek w godz. 11.00 – 16.00 nasze Muzeum przygotowuje dla zwiedzających dodatkowe etnograficzne atrakcje. 

Na dziedzińcu staną duże tekturowe konie, które uczestnicy będą mogli ozdabiać, czyli malować i oklejać. Na warsztatach powstaną mniejsze wersje koni, które będzie można zabrać ze sobą. Stworzone także zostaną wzory oparte o ludowe tradycje. Czym różnią się zdobienia z różnych regionów, co było typowe dla koników kieleckich? – przekonają się Ci, którzy trafią do Muzeum Zabawek i Zabawy. Ciekawostki, warsztaty z Panem Zaradnym i oczywiście dobra zabawa to zadania, które stawia przed sobą Muzeum na Etnograficzną Majówkę w Muzeum. 

Koniki ludowe są typową zabawką w wielu regionach nie tylko w Polsce, majowe spotkanie przypomni o tym, warsztaty pozwolą bawić się formą i realizować zabawy plastyczne. Dla wszystkich dostępne będą gry i drewniane zabawki, które swoją formą korespondują z ludową tradycją. 

Spotkanie z etnografią na dziedzińcu muzealnym zapowiada majowy cykl Pasjonujące zabawki, tym razem pod patronatem konika ludowego.  

W weekend majowy Muzeum będzie nietypowo dostępne w sobotę, niedzielę, poniedziałek i we wtorek (30.04.do 1.05.) w wydłużonych godzinach od 10.00 do 18.00. 

Tak się bawiliśmy w niedzielę:

Wtorek - Niedziela 9:00 - 17:00
Poniedziałek: nieczynne

bilet normalny – 22 zł bilet ulgowy – 11 zł (obejmuje: uczniów, studentów, doktorantów, nauczycieli, emerytów i rencistów)

Kielce ul. Pl. Wolności 2
25-367