Lalki tańczą – 11.09.2022 r.

Lalki tańczą – 11.09.2022 r.

Na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy o godzinie 15.00 odbędzie się pierwsza z dwóch odsłon projektu „Lalki tańczą”. Projekt jest zakorzeniony w wystawie i zbiorach muzealnych, wychodzi poza te ramy i staje się podłożem twórczej ekspresji poprzez taniec.

Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane stylizacje tańca: hiszpańskiego, ukraińskiego, chińskiego, polskiego, węgierskiego, francuskiego, bałkańskiego oraz czeskiego przez artystów Kieleckiego Teatru Tańca i artystów Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Zainteresowani wysłuchają też wykładu na temat historii i charakteru prezentowanych tańców oraz o przygotowanych lalkach-eksponatach, które będzie można zobaczyć na wystawie czasowej.

 

 

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

Wtorek - Niedziela 9:00 - 17:00
Poniedziałek: nieczynne

bilet normalny – 22 zł bilet ulgowy – 11 zł (obejmuje: uczniów, studentów, doktorantów, nauczycieli, emerytów i rencistów)

Kielce ul. Pl. Wolności 2
25-367