Sklepik

Sklepik w Muzeum Zabawek i Zabawy jest dostępny w serwisie allegro

Drewniane koniki, klepaki, figurki postaci z bajek i wiele innych zabawek można kupić w sklepiku Muzeum Zabawek i Zabawy. Nasz sklepik działa od 2006 roku, a tradycyjne ludowe zabawki cieszą się dużą popularnością. Kupują je zarówno uczestnicy wycieczek, jak i indywidualni zwiedzający, traktując często jak wyjątkowe pamiątki z Muzeum. Sklepik odwiedzają także mieszkańcy Kielc, którzy szukają u nas nietypowego prezentu na każdą okazję. W gablotce można znaleźć zabawki wykonane przez twórców ludowych: drewniane koniki na biegunach, gąski, ptaszki wyrzeźbione przez p. Kozłowskiego, malowane zwierzątka wykonane przez p. Mańczyka, a także czarownice z modeliny, ptaszki stryszawskie, magnesy, drewniane serduszka i dzięciołki lub lalki artystyczne.

Każda z odwiedzających nas dziewczynek z pewnością wybierze coś dla siebie z  bogatego wyboru ręcznie robionej biżuterii, takiej jak: bransoletki z figurkami zwierzątek, kolczyki z modeliny, korale. Chłopcy znajdą pukawki, drewniane wiatraczki, klepaki, kostki do gry, itp.

Dostępne publikacje

A. Podgrodzka "Jeżyk zwany Pajacykiem" - CENA: 22 zł
K. Chołoniewska "Miejsca rzeczy zapomnianych" - CENA: 22 zł
B. Mazur-Nowak "Domek nad strumykiem" - CENA: 22 zł

Wtorek - Niedziela 9:00 - 17:00
Poniedziałek: nieczynne

bilet normalny – 22 zł bilet ulgowy – 11 zł (obejmuje: uczniów, studentów, doktorantów, nauczycieli, emerytów i rencistów)

Kielce ul. Pl. Wolności 2
25-367