Wernisaż wystawy „Sztuka zabawy – 30 lat zabawek BAJO” 18.11.2022 r.

Wernisaż wystawy „Sztuka zabawy – 30 lat zabawek BAJO” 18.11.2022 r.

Muzeum Zabawek i Zabawy w sposób szczególny wspiera polskie wzornictwo zabawkarskie, bada, opisuje i stale poszerza ten rodzaj kolekcji. W centrum zainteresowań zawsze pozostaje zabawka, nie tylko doskonale zaprojektowana ale przede wszystkim niosąca ze sobą walory, które sprzyjają rozbudzeniu wrażliwości estetycznej u dziecka.
 
Zespół BAJO, którego wizja zabawki, zabawy i jej roli w kształtowaniu nowego pokolenia jest zbieżna z misją Muzeum nie wyobrażał sobie innego miejsca do podjęcia dialogu o „sztuce zabawy” i świętowania swojego jubileuszu.
Zabawki Bajo wymyślone zostały 30 lat temu przez Wojciecha i Barbarę Bajorów. Zmieniały się wraz z się trendami w zabawkarstwie na przestrzeni lat, nigdy jednak nie przestały być inspirowane naturą i tradycyjną polską zabawką.
Wystawa jest okazją do świętowania okrągłego jubileuszu działalności BAJO,
opowiedzenia historii tej polskiej firmy, której powstanie przypadło na trudny dla polskiego zabawkarstwa okres transformacji, to przede wszystkim widok na sferę, w której przenikają się sztuka i zabawa oraz zabawa ze sztuką. Twórcy BAJO są bowiem zdania, iż ,,każde, dobrze bawiące się dziecko jest artystą”. Na ekspozycji będzie można zobaczyć oprócz prototypów zabawek także finalne produkty z trzech minionych dekad.

Wtorek - Niedziela 9:00 - 17:00
Poniedziałek: nieczynne

bilet normalny – 22 zł bilet ulgowy – 11 zł (obejmuje: uczniów, studentów, doktorantów, nauczycieli, emerytów i rencistów)

Kielce ul. Pl. Wolności 2
25-367