Zajrzyj w święta

Zajrzyj w święta

Wystawa szopek i dziadków do orzechów w oknach muzealnych zostaje przedłużona do 31.01.2021 r.

Pracownicy Muzeum Zabawek i Zabawy już rozpoczęli sztafetę życzeń.

Konkurs z nagrodami

Aby wziąć udział w konkursie Życzenia pod choinkę należy:

  1. Polubić fanpage Muzeum Zabawek i Zabawy.
  2. Z sań znajdujących się na dziedzińcu pobrać specjalną tabliczkę i napisać na niej pisakiem życzenia świąteczne, według własnego pomysłu. Życzenia można ozdobić rysunkami o tematyce bożonarodzeniowej, szlaczkami itp.
  3. Sfotografować siebie wraz z tabliczką z Życzeniami na tle  znajdujących się na dziedzińcu sań lub choinki bożonarodzeniowej.
  4. Opublikować wykonane zdjęcie na swoim profilu w mediach społecznościowych (facebook lub instagram)
    z #zajrzyjwswieta
  5. Wykonane zdjęcie wraz z imieniem i nazwiskiem uczestnika oraz adresem poczty elektronicznej wysłać do Muzeum na adres: choinka@muzeumzabawek.kielce.eu – jak najszybciej, a nie później niż do 17 stycznia 2021r.
  6. Złożyć do urny znajdującej się w bramie oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku, o przekazaniu praw autorskich do zdjęcia i o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Wzór oświadczenia dostępny jest przy urnie.

Uwaga: Zdjęcia bez złożonego oświadczenia nie będą traktowane jako zgłoszenie do konkursu ani oceniane. W oświadczeniu należy wpisać imię i nazwisko uczestnika oraz adres poczty elektronicznej (e-mail) z którego zdjęcie zostanie wysłane.

Quiz z nagrodami

Uwaga rozpoczął się w Muzeum Quiz z nagrodami, podczas wizyty na dziedzińcu muzealnym można odpowiedzieć na kilkanaście pytań, dla najlepszych czekają nagrody.

W poniedziałek 14 grudnia Muzeum Zabawek i Zabawy zainauguruje akcję „Zajrzyj w święta”, o godzi 17.00 na dziedzińcu muzealnym rozbłyśnie choinka. Będzie ona przystrojona w nietypowe ozdoby, przygotowane we współpracy z Instytutem Dizajnu. Celem działań jest przekazanie pozytywnych emocji, w poniedziałek pod choinką zainaugurują je pracownicy Muzeum, pojawią się pierwsze życzenia.

W ramach akcji „Zajrzyj w święta” goście, którzy wybiorą się z wizytą będą mogli obejrzeć wystawę szopek i dziadków do orzechów w muzealnych witrynach okiennych. Atrakcje będą dostępne do 17 stycznia 2021r.

Obiekty, które zostaną zaprezentowane w witrynach okiennych pochodzą ze zbiorów własnych i stanowią część ważnych kolekcji, wielokrotnie wypożyczanych do różnych placówek w całej Polsce.

Na pamiątkę odwiedzin, każdy będzie mógł zabrać szopkę do własnoręcznego wykonania, zaprojektowaną przez Pana Zaradnego z Muzeum Zabawek i Zabawy. Atrakcją będą też wielkie sanie mikołajowe. Chętni będą mogli brać udział w konkursie i quizie z nagrodami.

Muzeum nagrodzi najszybciej przesłane oraz te najbardziej kreatywne propozycje życzeń. Życzenia pod choinkę są również przedłużeniem świątecznych działań IDK – niech dobre życzenia trwają dłużej.

Quiz zbada wiedzę o świętach, zwyczajach ale będzie też wyzwaniem sprawdzającym spostrzegawczość.

Akcja „Zajrzyj w święta” potrwa od 14.12.2020r. do końca ferii, czyli do 17.01.2021r., dziedziniec będzie dostępny codziennie od godz.8.00 do 20.00.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia należy zachować ostrożność, wstęp bezwzględnie z maseczką. Muzeum może regulować ilość osób przebywających jednocześnie na dziedzińcu muzealnym.

Choinka Muzeum Zabawek i Zabawy będzie przystrojona w nietypowe ozdoby. Tak powstają niespodzianki we współpracy z Instytutem Dizajnu w Kielcach.

W Muzeum Zabawek i Zabawy trwają przygotowania do akcji Zajrzyj w święta. Dział gromadzenia zbiorów przygotował już eksponaty do prezentacji w oknach muzeum. Wykonano standardowe prace konserwacyjne. Do czyszczenia drobnych, delikatnych elementów doskonale nadają się pędzle malarskie. Takie właśnie działanie jest widoczne na zdjęciu.

Wtorek - Niedziela 9:00 - 17:00
Poniedziałek: nieczynne

bilet normalny – 22 zł bilet ulgowy – 11 zł (obejmuje: uczniów, studentów, doktorantów, nauczycieli, emerytów i rencistów)

Kielce ul. Pl. Wolności 2
25-367