Archiwum wystaw

Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia

Wybitne przykłady międzywojennego polskiego wzornictwa, zabawki które były jednocześnie opakowaniami na słodycze, doskonałe formy dostosowane do wrażliwości dziecka wszystkie te przykłady będzie można zobaczyć na najnowszej wystawie w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Od szmacianki do lalki Barbie. Rola kobiety i kanony kobiecego piękna na przestrzeni wieków.

Wystawa zabierze widza do świata lalek-modelek. Wśród eksponatów znajdą się m. in. replika lalki Pandory, lalka Heleny Paderewskiej, modowe lalki z porcelany i tkanin, francuski kufer podróżny dla lalki z początku XX w., miniaturowy gorset z 1910 r., i wiele innych lalkowych akcesoriów modowych.

Tyci, tyci przedstawienie... jak na dużej scenie

Teatr – bawi- uczy- wzrusza Wystawa obok historii powstania teatrzyków domowych i ewaluacji zabawek-teatrzyków ma na celu podkreślenie ogromnego waloru tych zabawek, ukazanie ich dużej roli w procesie edukacji dzieci i twórczego kształtowania ich osobowości. Wystawa czasowa od 14.05.2021 r. do 19.09.2021 r.

Stroje historyczne w miniaturze

Wystawie w Muzeum Zabawek i Zabawy prezentuje48 strojów zainspirowanych kilkoma epokami: 12 pochodzi ze Średniowiecza, 10 z Renesansu, 9 z Baroku, 4 reprezentuje styl Empire, 7 sztuk to czas krynolin i tiurniur, a 6 jest w stylu La Belle Époque.

Szopki

Wystawa w oknach prezentuje 21 szopek, które są częścią dużej kolekcji. W zbiorach Muzeum Zabawek i Zabawy znajduje się 240 szopek z różnych kontynentów i krajów. Te, które zostały wybrane na wystawę pochodzą m.in.: z Polski, Etiopii, Tajwanu, Szwajcarii, Peru, Austrii. Większość z nich wykonana została w II poł XX w.

Kolorowy świat klocków

Prostota, regularność budowy i bogactwo zastosowania klocków czyni z nich zabawki ciekawe, edukacyjne i odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Już w starożytności najmłodsi...

Meble kombinowane

„Meble kombinowane. Wzornictwo mebelków dla lalek i przykłady mebli dziecięcych w PRLu” to wystawa, którą można było oglądać od 31 marca 2017 roku do 25 marca 2018 r.

Konie różnej maści

Znaczenie konia w życiu człowieka od najdawniejszych czasów było ważnym czynnikiem do ukazania tego pięknego i silnego zwierzęcia w sztuce. Konie były inspiracją dla malarzy, rzeźbiarzy, twórców filmów...

Filc i spółka

„Filc i spółka. Zabawki Anny Narzymskiej-Prauss” prezentowana była od 6 października 2017 r. do 6 września 2018 r.

Dziadki do orzechów

Muzeum Zabawek i Zabawy posiada w swojej kolekcji ponad 360 dziadków do orzechów. Mają one różnorodne kształty i służą do rozłupywania skorup orzechów, zazwyczaj włoskich lub laskowych. Dziś, poprzez swoją historię są dość mocno związane ze świętami Bożego Narodzenia. Część z muzealnej kolekcji dziadków do orzechów znalazła się w okiennej mini-wystawie.

Kręć się kółko!

Koła, kółka, kółeczka – to im poświęcona była wystawa, którą od października 2016 r. do września 2017 r. można było oglądać w Muzeum Zabawek i Zabawy

Pod wodą

Wystawa „Pod wodą” pozwoli „przenieść” naszych zwiedzających do morskich głębin. Aranżacja plastyczna wystawy – podwodna przestrzeń – ma charakter edukacyjny.

W co jest grane?

Wystawa gier planszowych "W co jest grane" prezentowana była od 26 lutego 2017 r. do 26 lutego 2017 r.

Zabawki Liska Hermana z Celje

Gościnna wystawa z zaprzyjaźnionego muzeum w Celje na Słowenii była prezentowana od kwietnia 2016 r. do kwietnia 2017 r.

W świecie wirtualnej zabawy

Wystawa prezentowała dawne konsole do gier wideo. Dostępna była od grudnia 2013 roku do kwietnia 2016 r.

Dziadki do orzechów

Muzeum Zabawek i Zabawy posiada w swojej kolekcji ponad 360 dziadków do orzechów. Mają one różnorodne kształty i służą do rozłupywania skorup orzechów, zazwyczaj włoskich lub laskowych. Dziś, poprzez swoją historię są dość mocno związane ze świętami Bożego Narodzenia. Część z muzealnej kolekcji dziadków do orzechów znalazła się w okiennej mini-wystawie.

Wtorek - Niedziela 9:00 - 17:00
Poniedziałek: nieczynne

bilet normalny – 22 zł bilet ulgowy – 11 zł (obejmuje: uczniów, studentów, doktorantów, nauczycieli, emerytów i rencistów)

Kielce ul. Pl. Wolności 2
25-367